Tájékoztató a helyi közlekedésre alkalmas tanuló bérletek beváltásának lehetőségéről

Intézményünkben 2018. január 19-én (pénteken) 14 és 17 óra között kaphatják meg azon 12. életévet be nem töltő diákjaink szülei az ingyenes bérleteket, akik:
TATABÁNYAI ÁLLANDÓ LAKÓHELLYEL RENDELKEZNEK, MELYET A LAKCÍM-KÁRTYÁVAL IGAZOLNI TUDNAK

További részleteket a mellékelt értesítő levélből tudhatnak meg. ITT

Januári étkezés befizetés

Étlap – 2018 január

ÉTKEZÉS BEFIZETÉS
2018. január 15 – 16-án
hétfő, kedd:   7 00 – 16 00

Reggeli – Ebéd – Uzsonna:                         19       x            575,31        =          10 930.-Ft
Reggeli – Ebéd:                                          19       x            511,81        =            9 725.-Ft
Ebéd – Uzsonna:                                          19       x            486,41        =            9 240.-Ft
Ebéd (menza):                                             19       x            422,91        =            8 035.-Ft

Február 02 (péntek) tanítás nélküli munkanap – értekezlet – esetleg ügyelet, kérem jelezni!

A kiírt adatok tájékoztató jellegűek!
Időszak:          2018. február

Pótbefizetés:  Itt az iskolánkban!
január 22. (hétfő).     8 00 – 15 00

Karácsonyi műsor

Az 2017-es év utolsó tanítási napja kicsit másról szólt, mint a többi. A játék, együttlét mellett az ünnepi hangulat is beköltözött az iskola falai közé. Eszter néni az énekkarosaival, Julika és Judit néni pedig a 4.a előadásában varázsoltak karácsonyi pillanatokat a Váciba.

Köszönjük a meghitt perceket és kívánunk minden diákunknak, családjaiknak, pedagógusoknak és minden dolgozónak áldott, békés karácsonyi ünnepeket!

Megyei mesemondó verseny

Iskolánkban 2017. december 15 -én került sor a megyei mesemondó verseny megrendezésére. A megnyitón  Kelemen Petra Piroska felvidéki palóc mesemondó teremtette meg a hangulatot.Tanítványaink szép sikereket értek el ezen a megmérettetésen, melyhez szívből gratulálunk.

I. helyezett
Vizi Kornél, felkészítője: Vadné Vankó Alíz

II. helyezett:
Lajos Eszter, felkészítője: Balogh Viktorné

III. helyezettek:
Nagy Anna Csenge, felkészítője: Horn Rita
Molnár Levente, felkészítője: Zink Veronika

XI. KÖZÉP-DUNÁNTÚLI REGIONÁLIS KÉPZŐMŰVÉSZETI PÁLYÁZAT

A Talentum Iskola az idén 11. alkalommal rendezte meg hagyományos képzőművészeti pályázatát, melynek témája a CIRKUSZ volt. A díjátadó ünnepségre december 8-án került sor a Magyary Zoltán Művelődési Központban, ahol az iskola diákjai: artisták, zsonglőrök, kötéltáncosok idézték fel a 250 éves cirkuszművészet történelmi  korszakait. Iskolánkból két tanuló ért el korcsoportjában kimagasló eredményt, melyhez szívből gratulálunk.

I. díj: Posztós Panna 1.c
Tanára: Horváth Irén
III. díj: Jakab Szilvia 8.b
Tanára: Szpevák Éva

Jakab Szilvia: Bohóc című alkotása

ADVENTI RAJZPÁLYÁZAT

„A tél varázsa” témakörben hirdetett rajzpályázatot a
Kodály Zoltán Általános Iskola. A díjátadó ünnepségre
november 29-én került sor az iskola aulájában.

Iskolánkból Jakab Szilvia 8.b osztályos tanuló
korcsoportjában II. helyezést ért el

vegyes technikával készített
Betlehem című alkotásával.

Tanára: Szpevák Éva

ÓVÓNŐK LÁTOGATÁSA A VÁCIBAN

Immáron évtizedes hagyománya van az óvónénik őszi látogatásának iskolánkba, melyet az elsős kis lurkók nagyon várnak mindig. Szeretnék megmutatni volt óvónénijeiknek, hogy mennyi mindent tanultak már szeptember óta és persze a tanító nénik is büszkén mutatják meg, hogy már bizony írnak, összeolvasnak és számolnak a kicsik.

A bemutató órák után egy szakmai kerekasztal beszélgetésre kerül sor, ahol a tapasztalatcsere mellett a személyes élmények megosztása is teret kap.

Köszönjük az együttműködést!

Jó hangulatban telt az óvónénik látogatása

MIKULÁS MŰSOR OVISOKNAK

December 5-én a partner óvodáinkat vártuk egy kis Mikulás műsorra iskolánkba.
A 4.c osztály Zink Veronika tanító néni felkészítésében
egy kis zenés, táncos műsorral kedveskedett az ovisoknak.
Természetesen a Mikulás is meglepte a kicsiket egy apró ajándékkal!

A 4.c osztály tanulói szórakoztatták a vendégeket

Városi történelemverseny

Iskolánk 2 csapata szerepelt eredményesen a Szent Margit Általános Iskola által meghirdetett városi történelemversenyen. A vetélkedő témája: Etelköztől a Luxemburgi-házig, valamint Tatabánya helytörténete.

Cságolya Lili, Jakab Panna, Ungvári Csenge 7. b
II. helyezés
Felkészítő tanáruk: Mátraháziné Domján Erzsébet

Nagy Péter 8. b, Dombovári Olivér, Papp Sándor 8. c
III. hely
Felkészítő tanáruk: Ugrits András

Gratulálunk a szép eredményhez!

Idegen nyelvi vetélkedő

2017. november 24-én délután játékos vetélkedőt tartottunk angol és német nyelven.

7 iskola 11 csapata versenyzett. Idén az angolosok Walesről adtak számot tudásukról, míg a németesek témája a szabadidő volt.

Eredmények:

Angol nyelv:

1. Bolyai János Általános Iskola csapata
  2. Váci Mihály Általános iskola csapata
  3. Óvárosi Általános Iskola csapata

Német nyelv:

1. Váci Mihály Általános Iskola csapata
  2. Dózsa György Általános Iskola csapata
  3. Sárberki Általános Iskola csapata
A versenyen részt vevő vácis diákok névsora:
Angolos csapat:
5.a:  Vizy Kornél
6.b:  Wiszt Lilla
7.a:  Petrity Áron
8.b:  Kappel Dorina
Felkészítő tanárok:
Izingné Győrfi Mónika és Fekete Ágnes
Németes csapat:
5.a:  Jámbor Ákos
6.b:  Prech Kitti
7.c:  Gál Krisztina
8.d:  Kucsera Bendegúz
Felkészítő tanárok:
Ladányiné Vági Judit és Zsombolyayné Smaraglay Emőke
Gratulálunk a versenyzőknek és a felkészítő pedagógusoknak!