„Tatabánya múltja, jelene, jövője” rajzpályázat

A Sárberki Minerva Alapítvány rajzpályázatot hirdetett, melynek célja 70 éves városunk múltjának, jelenének megismertetése, tisztelete és a közös jövőjéről való alkotó gondolkodás. A beérkezett pályaművek közül a legjobb 13 alkotásból 2018-as falinaptár készült.

Iskolánk 3 tanulójának díjnyertes alkotása is bekerült a naptárba:
Pintér Liliána 5.b, Forgó Katalin 7.c és Jakab Szilvia 7.b

Felkészítő tanáruk: Szpevák Éva

Jakab Szilvia                                                              Forgó Katalin

Pintér Liliána

„Lélegezz szabadon!” rajzpályázat

A Dohányzásmentes Világnap alkalmából a Komárom – Esztergom Megyei Kormányhivatal Népegészségügyi Főosztálya rajzpályázatot hirdetett alsó és felső tagozatos általános iskolások számára. A felhívásban előírás volt, hogy a rajzok tükrözzék a dohányzás káros hatásait, és hívják fel a figyelmet a környezet védelmére is.

A díjátadón I. helyezést kapott:

Pintér Liliána 5.b és Jakab Szilvia 7.b

„Szénnel rajzolt álmok” rajzpályázat

Az első csille tatabányai szén felszínre hozatalának 120, valamint Tatabánya várossá nyilvánításának 70 éves évfordulója alkalmából a város Képviselő testülete Jó szerencsét! emlékévvé nyilvánította a 2016. december 23. és 2017. október 10. közötti időszakot. A Vértes Agorája ebből az alkalomból szén – rajzpályázatot hirdetett. A szén, amely szorosan kötődik Tatabánya alapításához, olyan alapvető rajzeszköz, amelyet már évezredek óta használnak a művészek.

Iskolánkból
Jakab Szilvia 7.b osztályos tanuló
remekelt szénrajzával, amelyért a zsűri
különdíjjal jutalmazta.

Felkészítő tanára: Szpevák Éva

„Együtt értetek” rajzpályázat

A Nyitott Kapuk rendezvénysorozat utolsó mozzanata május 26-án, pénteken a Tatabányai Múzeum – Bányászati és Ipari Skanzenben zárult. Itt vehették át a díjakat tanulóink az „Együtt, értetek” képzőművészeti alkotópályázatra beküldött munkájukért, amellyel a Tatabányai Klímakör Közhasznú Egyesület tevékenységét mutatták be.

A díjazottak:
Sándor Luca 5.b
Szerencse Vivien 6.c
Jakab Szilvia 7.b

Jakab Szilvia díjnyertes munkája

Júniusi befizetés

etekezes

Júniusi étlap

ÉTKEZÉS BEFIZETÉS
2017. május 15 – 16-én
hétfő, kedd:   7 00 – 16 00

Reggeli – Ebéd – Uzsonna:                          10      x             575,31        =                 5 755.-Ft
Reggeli – Ebéd:                                           10      x             511,81        =                 5 120.-Ft
Ebéd – Uzsonna:                                          10      x             486,41        =                 4 865.-Ft
Ebéd (menza):                                              10      x             422,91        =                 4 230.-Ft

A tanév utolsó befizetése! (Június 5 Pünkösd!) Kérjük az iskolai befizetési napokra figyelni!
Május 19. (péntek) Tanításmentes munkanap! Étkezés lemondás: 06/30-555-1382 (ill. személyesen)

Időszak:          2017. június 15-ig, 1/2 hónap (- kirándulás)

Pótbefizetés:   Itt az iskolánkban!
május 22. (hétfő)        8 00 – 15 00

VÁCI VERSILLUSZTRÁCIÓS RAJZPÁLYÁZAT

Iskolánk 40 éves fennállásának tiszteletére, 8. alkalommal rendeztünk rajzpályázatot a térség általános iskolásai számára. A versenyt két kategóriában hirdettük meg: Váci Mihály verseihez illusztráció készítése, és portrékészítés a költőről. A pályázatra 180 alkotás érkezett, melynek zsűrizését Horváthné Csapucha Klára és Varkolyné Frech Erika végezte. 33 tanuló került a dobogóra és 10 tanuló kapott különdíjat. Iskolánkból a következő tanulók részesültek kiemelkedő munkájukért díjazásban. Gratulálunk nekik!

1.osztály: Különdíj: Budai Márta 1.b és Gröber Nóra 1.b
2.osztály: II. Forgács Krisztián József 2.b, III. Varga Márton 2.a
3.osztály: I. Vad Anna Mira 3.c, II. Wendler Zsófia 3.b
4.osztály: I. Szeidler Réka 4.c, III. Csente Hanna 4.a, Különdíj: Huszár László 4.b
Felkészítő tanárok: Czeglédyné Hőgye Marianna, Horváth Irén, Molnár Nikoletta,
Nieblingné Hegede Ildikó, Szabó Tünde

5.osztály: I. Pintér Liliána 5.b, II. Wiszt Lilla 5.b, Különdíj: Prech Kitti 5.b
6.osztály: I. Onódi Réka 6.c és Szerencse Vivien 6.c, III. Madarász Nóra  6.b
és Ladányi Luca Réka 6.a

7.osztály: I. Jakab Szilvia 7.b, II. Forgó Katalin 7.c és Molnár Noémi 7.d,
III. Szabó Klaudia 7.d
8.osztály: I. Ördög Emerita Fanni 8.b
Felkészítő tanár: Szpevák Éva

Operakaland – kultúrkaland

Az idei tanév második operakalandjának előadása Erkel Ferenc – Katona József – Egressy Béni Bánk bán című operája volt. Nemzeti operánkat nagyszerű operaénekesek tolmácsolták nekünk s diákjainknak. Hatvanegy nyolcadikos, hetedikes és hatodikos élhette át ezt az élményt. A délelőtti órákat pedig a kultúrkaland program keretében a Magyar Nemzeti Galériában tölthették el a hetedikesek, a többiek pedig az Országos Idegen Nyelvű Könyvtárban nézhettek szét, majd játékosan ismerkedhettek az idegen nyelvű könyvekkel. Tartalmas napot zárhattunk, amikor este megérkeztünk Tatabányára.

40 évesek vagyunk!

Meghívó

Dózsakerti Váci Mihály Általános Iskola

2017. május 18-án csütörtökön 16.30-tól

Gálaműsorral ünnepli megalapításának
40. évfordulóját.

Helyszín: Földi Imre Sportcsarnok

Szeretettel várjuk Önt, hogy együtt ünnepeljünk.

Benyeczkó Ilona

Torna Diákolimpia országos döntő 2017

Tornászaink ismét sikeresen szerepeltek a döntőben:

az I. korcsoportban – Fodor Alexander, Kullai Gergely Péter, Somogyi Bence Noel, Forgács Krisztián József, Oláh Bence, Huszti Dávid – a VII. helyen végzett.

a III-IV. korcsoportos tornászaink – Safranek Ádám, Turák Zsombor, Wend Balázs, Menoni Ákos – az előkelő IV. helyet szerezték meg tized pontokkal lemaradva a sportiskolai csapatoktól.

Egyéni összetettben Safranek Ádám III. helyezést ért el!

Gratulálunk a csapatoknak, az egyéni dobogósnak és Németh Attila felkészítő tanárnak.

Safranek Ádám