Mentálisan egészséges pedagógusokkal a hatékonyabb oktatásért

szech_tervnfu_eu_mm

Projekt megnevezése: Mentálisan egészséges pedagógusokkal a hatékonyabb oktatásért
(TÁMOP-6.1.2-11/1-2012-1382)

A támogatás összege: 9 097 952 Ft

Kedvezményezett megnevezése: KLEBELSBERG INTÉZMÉNYFENNTARTÓ KÖZPONT

A kivitelezés kezdetének és befejezésének időpontja: 2013. 08. 20. – 2014. 07. 19.

A Dózsakerti Váci Mihály Általános Iskola 9.097.952 Ft vissza nem térítendő uniós támogatást nyert el a TÁMOP 6.1.2./11/1/-20102-1382 számú „ Egészségre nevelő szemléletformáló életmód programok-lokális színtereken” c. pályázati kiíráson az Új Széchényi Terv keretében.  A  100%-os támogatású projekt, az intézmény  92 fő munkavállalója részére biztosította az egészségre nevelő programokon való részvételt.

A programban szerepelt állapotfelmérés; egészségvédelmi előadások; rendszeres testmozgást elősegítő tevékenység: úszás, tánc, jóga, kondicionáló torna; az egészséges táplálkozás és az energiaegyensúlyt elősegítő dietetikus tanácsadás. A közösségépítő programok között szerepelt bowling és petanque bajnokság, túra. Szerveztünk női intim torna tanfolyamot. A projekt keretében elkészült a munkahelyi egészségterv.

Megvalósult a projekt célkitűzése: az egészséget szolgáló egyéni magatartásminták és közösségi értékek elterjesztése valamint az életminőség javítása.

Az állapotfelmérésen részt vett 88 fő. Mértünk koleszterinszintet, testtömeg indexet, vérnyomást, csontritkulás, triglicerid szintet. A dolgozók a táplálkozásukkal, egészségi állapotukkal, mozgással kapcsolatos kérdésekre válaszoltak. A mért adatokat valamint kérdőívre adott válaszokat a dolgozók online rögzítették. Ez adta az egészségterv alapját. A nyitórendezvényen 3előadást hallgattak meg a dolgozók: az egészség érték; a pulzusdiagnosztika és az egészséges táplálkozás témákban.

2013 szeptemberétől heti rendszerességgel, 10 hónapon át lehetőség volt a jógaórákon, kondicionáló tornán, boliwod táncórán valamint az úszáson való részvételre. A tanév során 3 alkalommal a teljes tantestület részvételével bowling és petanque bajnokságot rendeztünk. A közösségi szellemet erősítette valamint a fizikai állóképességet növelte a megrendezett túranap. Az egyéni dietetikus tanácsadás a helyes táplálkozási szokások kialakítását és a fogyókúrás étrend bevezetését segítette. A medenceizmok edzésének elsajátítására az intim torna tanfolyam adott lehetőséget.

Az intézmény dolgozóit a megvalósult programok segítették a mindennapi stressz feldolgozásában, az egészséges életmód tudatosításában, az életmódváltásban.

A Dózsakerti Váci Mihály Általános Iskola dolgozói a projekt időszakon túl is fenntartják az egészségtudatos életmódot, a megkezdett mozgásprogramokban való részvételt, és mentálisan egészségesen fogják oktatni tanítványaikat.