ÖKO munkaterv 2015/16

 

  HATÁRIDŐ PROGRAM FELELŐS EGYEBEK–együttműködők, tantárgyi koncentráció
1. folyamatos Éves munkaterv elkészítése, PP kiegészítése a környezetvédelmi, fenntarthatósági szempontokkal int.vez., helyettesek, munkaközösségvezetők
2. folyamatos szeptember utolsó hetétől Az iskola udvarának feladatok szerinti felosztása (Virágoskert, veteményeskert) osztályfőnökök, int. vez. szülők, technikai dolgozók
3. folyamatos Iskolagyümölcs program Ronyecz Judit technikai személyzet

 

4. folyamatos Szelektív hulladékgyűjtés (műanyaggyűjtés)  folyosókon „sárga kuka” osztályfőnökök technikai személyzet

Hulladéküzem

5. folyamatos Iskola weblapján ZÖLDfül létrehozása, karbantartása rendszergazda  
6. folyamatos ZÖLD iskolai hírek a honlapon Benyeczkó Ilona ZÖLD klub tagjai

 

7. szept. 12. TIE program 3. évfolyam Zverger Mária  

 

8. szept. 19. TIE program 6. évfolyam Izingné Győrfi Mónika  
9. szept. 21. Szelektív hulladékgyűjtés (papírgyűjtés) Izingné Győrfi Mónika  
10. szept. vége Szüret osztályonként Hilltop Neszmély osztályfőnökök, szülők

 

11. szeptember ZÖLD klub létrehozása ( osztályonként 2-2 fő) osztályfőnökök  
12. szeptember ZÖLD őrjárat létrehozása (víz, villany, ablakok ellenőrzése, faliújság) DÖK  
13. szeptember Könyvtárban ÖKOsarok létrehozása Laky Helga  
14. szeptember 19. Autómentes nap osztályfőnökök szülők

 

15. okt., dec., márc., május „Jó szerencsét, Tatabánya!” bányászati hagyományőrző vetélkedő az energiagazdálkodás megismerésére Benyeczkó Ilona, Izingné Győrfi Mónika, Szunyoghné Kálózi Márta OMBKE, Vízakna
16. folyamatos ZÖLD-FA-liújság kialakítása és gondozása Jónás Lászlóné, osztályfőnökök  
17. szept vége Szüret Neszmélyen Halász Károlyné  

 

18. folyamatos Madárvédelem, etetők kihelyezése DÖK szülők, gondnok
19. szept.-okt. Bringa napok (Tatára az Által és mentén) osztályfőnökök szülők
20. október. 1. TÖK fesztivál –egészséges étkezés, növényismeret Halász Károlyné, osztályfőnökök szülők
21. október 2. Bányászati Múzeum látogatása felsős osztályfőnökök Bányászati Múzeum munkatársai
22. október 2. Herman Ottó természetismereti verseny Kocsisné Jenei Erika Herman Ottó Általános Iskola
23. október 15. Állatok világnapja

(gyűjtés az állatok javára)

Gajda Tímea, Békési Andrea Tappancs állatmenhely, szülők
24. október 17. Szegénység elleni világnap (fogyasztói társadalom ismérvei) osztályfőnökök . gyermekvédelmi felelős Családsegítő szolgálat
25 november Négy elem- környezetvédelmi verseny Kocsisné Jenei Erika Klímakör- Tatabánya
26. november 15. Véradás szervezésében segítség Bázisiskolaként védőnő Vöröskereszt,  Véradóállomás
27. november Jókai Általános Iskola által szervezett környezet és természetvédelmi csapatverseny Kocsisné Jenei Erika Jókai Általános Iskola
28. november 25. Egészségvédelmi nap Haászné védőnő

 

29. november 26. Ne vásárolj semmit! nap DÖK szülők

 

30. december 6. Mikulásnap

(kézművesség az Öko jegyében)

kézműves játszóház-vezető,

osztályfőnökök

szülők, óvodások, óvónők
31. december 10. TEAház( saját porcelán bögrével) Fekete Ágnes, Benyeczkó Ilona  
32. december 16. Tornaverseny fiúknak, lányoknak Németh Attila szponzorok

 

33. dec.17. Sportdélután alsó tagozatosoknak Kallainé Kovács Magdolna  
34. december 18. Karácsonyi műsor, táncház Ugrits András Bányász Táncegyüttes

 

35. folyamatos téli sportok (korcsolyázás, szánkózás) Testnevelők, osztályfőnökök  
36. február 11.,12. Farsangi bál ÖKO jelmezekkel, zöldség-gyümölcs kóstolóval, TEAházzal osztályfőnökök DÖK szülők
37. február 21-25 Sítábor Szakály Szabolcs  

 

38. március Tavaszi kertészkedés osztályfőnökök  

 

39. március 22. Víz világnapja DÖK  

 

40. április Környezetvédelmi vetélkedő-városi Alsós tanítók  
41. április Nyitott kapuk rendezvények Kocsisné Jenei Erika AVE , Hulladékgazd. Üzem
42. április 22. Föld napja Mátraházyné

Répássy Lóránt

 
43. május Erdei iskolák Tapolcainé  

 

44. május Madarak és fák napja- akadályverseny Szabó Tünde  
45. május 31. Majális Balogh Viktorné  
46. június Tanulmányi kirándulások osztályfőnökök