Móra Ferenc illusztrációs rajzpályázat

 A Móra Ferenc Általános Iskola rajzpályázatot hirdetett a Móra Napok keretében. 
Iskolánkból 15 tanuló készített illusztrációt a kitűzött Móra Ferenc művekhez. 

A pénteki díjátadó ünnepségen 2 tanulónk vehette át a
kiemelkedő munkájuk elismeréséért járó díjakat.

 Az 5-6. osztályos korcsoportban: 
I. díjat Kutnyánszki Júlia 5.a
III. díjat Jakab Szilvia 6.b osztályos tanulónk kapott.
Felkészítő tanáruk: Szpevák Éva
Gratulálunk a művészi alkotásokhoz!

                                     

               Jakab Szilvia Hőseink című illusztrációja a
              Kis kuruc című Móra Ferenc irodalmi alkotáshoz

 

Országos Honismereti Tanulmányi Verseny

honismereti-logo-weboldalLezajlott az Országos Honismereti Tanulmányi Verseny.
Iskolánkból 4 tanuló vett részt a 3 fordulós megmérettetésen.
A megyei összesítésben a következő eredmények születtek:
II. Szabó Lilla 6.c; országos XIII.
III.  Gargya Noémi 6.c
XI. Lajer Kíra 6.c
XII. Leskó Áron Zsolt 6.c
Felkészítő tanáruk: Szpevák Éva

Gratulálunk a szép eredményekhez!

Országos történelemverseny

A “Száll a madár ágrul ágra” országos történelemversenyen 3 csapatunk vett részt, s mindhárom bejutott a lakiteleki középdöntőbe. Ott a Honfoglalók: Talabér Vivien (7.a), Szalóki Tamás (6.a) és Tihany Tamás (6.a) a 14. helyen végeztek, a két 7. a-s csapat pedig a döntőbe jutott. Ott a következő eredményt érték el:

JAVÍTOTTKovács Mária Alexandra, Mezei Bence, és Varga Réka Antónia II. helyezett;

Ág Lilla, Koródi Kámea Véta és Szám Vanessza  pedig IX. lett.

A dobogós helyezettek nyáron 3 napos olaszországi úton vehetnék részt, ahol az első világháborús emlékhelyeket keresik majd fel.

 

A csapatok felkészítő tanára: Mátraháziné Domján Erzsébet

 

Városi angol tesztíró verseny

A városi angol tesztíró versenyen iskolánk öt tanulója is dobogós helyen végzett.

     Emelt szinten:

     Gozsovics Fanni (5. a) III. helyen végzett, felkészítő tanára: Izingné Győrfi Mónika

     Molnár Lilien (6.c) II. helyezést érte el, felkészítő tanára: Fekete Ágnes

     Kovács Mária Alexandra (7.a) I. lett, felkészítő tanára: Izingné Győrfi Mónika

     Normál szinten:

     Nemes Petra (6.c) I. helyezést ért el, felkészítő tanára: Horn Rita

     Faragó Fanni (7. c) I. helyen végzett, felkészítő tanára: Fekete Ágnes

Gratulálunk a szép eredményekhez!  

Alsó tagozatosok anyanyelvi és irodalmi sikerei

A 4. b-sek eddigi remek magyar eredményeihez szívből gratulálunk!

2015. október 25-én a Kodály iskola által szervezett irodalmi vetélkedőn Pintér Lili I. helyezést ért el. Ugyanitt Miskolczi Klaudia IV., Mészáros Anna VI., Hegedűs Boglárka XIV. lett.

November 22-én a Herman iskolában rendezett Nyelvbúvár versenyen a
Nagy Dorina, Miskolczi Klaudia, Pintér Lili, Prech Kitti tanulókból álló csapat III. helyen végzett.

December 8-án  a Dózsa iskola megyei versíró pályázatán Miskolczi Klaudia I. helyezett lett.

Január 12-én a Kölcsey iskolában megrendezett anyanyelvi megmérettetésen Pintér Lili I. lett.
A versenyekre Halász Károlyné készítette fel a tanulókat.

Büszkék vagyunk rátok!

 

 

 

 

Zrínyi Ilona Matematikaverseny

 

DSC00684


Március 4-én került sor a Zrínyi Ilona Matematikaverseny megyei fordulójának eredményhirdetéséretatai Kőkúti Általános Iskolában, ahova az évfolyamonkénti több száz indulóból az 1-15. helyezést elért versenyzőket hívták meg. 

Iskolánkból 6. helyezést ért el Márovics Bertold 3. a osztályos, és 9. helyezést ért el Pintér Liliána a 4. b-ből.

Felkészítőik: Czeglédyné Hőgye Mariann és Huber Lászlóné

A felső tagozaton Gargya Noémi 6. c osztályos tanuló remekelt, a 16. helyen végzett.

Felkészítője: Szpevák Éva

 

Gratulálunk a szép eredményekhez!

Szépolvasó verseny

Március 16-án zajlott iskolánkban az alsó tagozatosok szépolvasó versenye. 
Eredmények: 

3. évfolyam                                                                               4. évfolyam              

  I. Pénzelik Soma 3. a (Zink Veronika)                             I. Kovács Martin (Halász Károlyné)
 II. Huszti Kata 3. b (Kallainé Kovács Magdolna)              II. Miskolczi Ákos (Halász Károlyné)
III. Imre Anásztázia 3. c (Horváth Irén                      III. Szeifert Zsófia (Kenessy Ildikó)
                                                                                               Ormándi Bence (Halász Károlyné)

IMG_20160316_145101

Gratulálunk a helyezetteknek!

 

TORNA Diákolimpiai Országos elődöntő 2016. március 13. Szombathely

Gratulálunk Németh Attila testnevelőtanárnak és növendékeinek legújabb sikereikhez!

Fiú I. korcsoport „B” kategória EGYÉNI helyezések:

2. Anda Martin
3. Martini Ákos
6. Prodán Marcell

Fiú I. korcsoport CSAPAT:

  1. helyezés  (Anda Martin, Martini Ákos, Prodán Marcell, Kullai Attila, Forgács Krisztián)

P60312-123935P60312-125926
Fiú III-IV. korcsoport „B” kategória EGYÉNI helyezések:

  1. Wend Balázs
  2. Safranek Ádám
  3. Hódos Attila

 Fiú III- IV. korcsoport CSAPAT:

  1. helyezés (Wend Balázs, Safranek Ádám, Hódos Attila, Turák Zsombor, Keserű Kristóf)

P60312-155647
P60312-155452

Angol nyelv a színpadon

Március 2-án a Dózsa iskolában megrendezésre került “Angol nyelv a színpadon” című megmérettetésen iskolánk 2. a osztályos csapata és az 5. a osztályosok is kiemelt ARANY minősítést szereztek.

Felkészítő tanáraik: Lászlóné Bartos Judit és Izingné Győrfi Mónika

DSC07612

DSC07610

Gratulálunk mindkét csapatnak!  

 

 

Városi műveltségi vetélkedő

???????????????????????????????A “Török idők” városi műveltségi vetélkedőn iskolánk csapata
                       I. helyezést ért el.

A csapat tagjai:
Bodó Patrik 8. b
Deli Márk 8. a
Juhász Martin 8. b
Szabián Máté 8. c

Felkészítő tanáruk: Szunyoghné Kálózi Márta

Gratulálunk a szép eredményhez!

„Nemzetiségek meséi” illusztrációs rajzpályázat

Iskolánk tanulói kiválóan szerepeltek a Bánhidai Jókai Mór Általános Iskola által meghirdetett megyei rajzpályázaton. A kiállítás péntek délután nyílt meg a Puskin Művelődési Házban, ahol tanulóink oklevelet és ajándékot vehettek át a szervezőktől.

ARANYECSET díj: Jakab Szilvia 6.b
EZÜSTE
CSET díj: Kutnyánszki Júlia 5.a
BRONZECSET díj: Svorcz Anett 6.d, Szűcs Boglárka Csenge 7.b és Nagy Anna 4.c

SV400001Szűcs Boglárka Csenge, Kutnyánszki Júlia, Jakab Szilvia

         képek - 0004     képek - 0002
Jakab Szilvia munkái

A tehetséges tanulókat az iskolai rajzszakkör vezetői készítették fel a megmérettetésre:
alsó tagozat: Horváth Irén, felső tagozat: Szpevák Éva
Gratulálunk minden díjazottnak!

Hit- és erkölcstan oktatás lehetőségei

Tisztelt Szülők!

2016. március 10-én 17.00 órától Szülői értekezletet tartunk
TÉMA:  2016/17-es tanévben iskolánkban hitoktatók által biztosított Hit és erkölcstan oktatás lehetőségei; egyházak, hitoktatók bemutatkozása.
Szeretettel várunk minden érdeklődőt!
Iskolavezetőség

ÖkoIskola lettünk

 

Tatabányán ismét 3 általános iskola vehette át az ÖKOISKOLA címért járó díszoklevelet, köztük intézményünk is.
A környezetvédelmi szemlélet és a fenntartható világért való gondolkodásmód kialakításáért, rendszeres alkalmazásáért kaptuk 3 évre ezt a címet.
Ezáltal több lehetőségünk adódhat módszertani kiadványok, pályázatok elérésére, ami segítheti nevelő munkánkat.

TEGYÜNK KÖZÖSEN a ZÖLD-FÖLDÉRT!

oko_okloko_ilus

Karácsonyi képeslap rajzpályázat

Az oroszlányi Hébé Alapfokú Művészeti Iskola 10. alkalommal rendezte meg a megyei karácsonyi képeslap rajzpályázatát. Az eredményhirdetésen iskolánk két tanulója ismét dobogós helyezést ért el.

Gratulálunk a szép teljesítményhez!

baeaff94-9a75-4a46-b7fd-d1a5bdfe6108                     336f18e0-a370-4a99-ad7c-e68f421bf1b1
         Jakab Szilvia 6. b                               Péter Antónia Dominika 8. b
            I
II. helyezés                                         III. helyezés

                                                  Felkészítő tanáruk: Szpevák Éva

Rajzpályázat Állatok témakörben

SV400003

A Talentum Iskola Állatok témakörben meghirdetett rajzpályázatára 40 iskola több mint 700 alkotást küldött a Közép-Dunántúl régióból: Komárom-Esztergom, Fejér és Veszprém megyéből. Iskolánk több tehetséges tanulója vett részt a megmérettetésen. Közülük a zsűri
értékelése alapján 

különdíjat kapott a 6. évfolyamos korcsoportban:

Jakab Szilvia 6.b osztályos tanuló

Felkészítő tanára: Szpevák Éva

Gratulálunk a kimagasló eredményhez!