“A MI MŰJÉGPÁLYÁNK” RAJZPÁLYÁZAT

A Tatabányai Műjégpálya igazgatósága által kiírt rajzpályázaton
a korcsolyázás népszerűsítését tűzték ki célul a szervezők.
A zsűri tagjai John Katalin alpolgármester asszony
és Ablonczy Dánielné képviselő asszony
értékelték a közel 100 pályaművet.

Iskolánkból különdíjat kaptak:
Vad Anna Míra 4.c
Hadnagy Flóra 2.c
Felkészítő tanár: Babai Karolina Virág
Jakab Szilvia 8.b
Felkészítő tanár: Szpevák Éva
Gratulálunk az alkotóknak!

Kossuth Lajos azt üzente…

A tarjáni Német Nemzetiségi Iskola a forradalom és szabadságharc 170.; Arany János születésének 200. évfordulója alkalmából térségi csapat-versenyt  hirdetett. Az előzetes feladatok megoldása után a tarjáni Művelődési Házban került sor a döntőre, ahol a 7. a négy fős csapata kiválóan teljesített.

Balogh Gábor, Gozsovics Fanni, Járfás Kevin és Petrity Áron 7. a 2. helyen végeztek.
Felkészítő tanáruk: Mátraháziné Domján Erzsébet

Gratulálunk a szép eredményhez!

X. Bárczi Gusztáv magyar nyelv és matematika feladatmegoldó verseny

Diákjaink nagy sikerrel vettek részt a X. Bárczi Gusztáv magyar nyelv és matematika feladatmegoldó versenyen, melyet felső tagozatos gyerekeknek szervez a Seregélyesi Baptista Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola.
Bertalan Kinga fejlesztőpedagógusunk felkészítésében 3 tanulónk kapott meghívást az országos döntőre magyar nyelvből: Hartmann Réka (6.b), Csendes Adrienn (6.a) és Oláh Gábor (7.b).

Az országos döntőn Oláh Gábor I. helyezést ért el! Gratulálunk!

Köszönjük Bertalan Kinga tanár néni lelkes és áldozatos munkáját!

Tavaszi Pedagógiai Szakmai Napok 2018. március 19-23.

A héten kerültek megrendezésre a Győri Pedagógiai Központ által szervezett szakmai napok.
A gazdag kínálatból iskolánk több  rendezvénynek is otthont adott és számos, más intézményben tartott előadáson, továbbképzésen is vettek részt kollégáink. A folyamatos képzésekre motivált tantestület mintegy 47 tagja vett részt a különböző rendezvényeken, melyek szakmai és pedagógiai megújulást biztosítottak mindannyiunknak.
 
Saját kollégáink által tartott programokon nagy érdeklődéssel vettek részt az intézmény pedagógusai és külsős vendégek is.
 
Köszönjük munkájukat:
Benyeczkó Ilona intézményvezetőnek (szaktanácsadó)
Kocsisné Jenei Erika (szaktanácsadó)
Pányiné Segesdi Nóra (szaktanácsadó)
 
                         
                       

Arany minősítések a népdaléneklési versenyeken

Március 22-én tartották meg a “Tiszán innen-Dunán túl” népdaléneklési verseny területi válogatóját, melyen a 6.osztályosok kiemelt arany minősítést szereztek. Fehér Zsófia, Hegedűs Boglárka, Torma Réka 6.b és Czitrovszky Csenge, Nagy Anna, Nagy Enikő és Szeifert Zsófia 6.c osztályos tanulók sikeres szereplésükkel továbbjutottak a megyei döntőbe.

Ugyanezen a napon került megrendezésre a Pálóczi Horváth Ádám népdaléneklési verseny területi válogatója is, ahol Horváth Nóra, Pénzelik Sári 2.b és Annoh Dorka, Sisa Laura 2.c osztályos tanulók szintén arany minősítéssel jutottak a megyei döntőbe.

Kiemelt arany minősítést szerzett Arzt Adél, Oláh Bence, Varga Márton és Zsíros Zselyke 3.a osztályosok csoportja is, így ők is továbbjutottak a megyei döntőbe.

Mind a három csoport felkészítő tanára Véghné Borsos Eszter.

GRATULÁLUNK A DALOSAINKNAK és további sok sikert kívánunk nekik!!

Nemzetközi Kenguru Matematikaverseny

A Matematikai Tehetségekért Alapítvány (a régi nevén ZALAMAT) ebben a tanévben is megrendezte Magyarországon, a Kangourou sans Frontieres nemzetközi alapítvány által koordinált
Nemzetközi Kenguru Matematikaversenyt. Ezen a versenyen mindenki részt vehet, aki szeret gondolkodni, mert a könnyebb és nehezebb feladatok együtt mindenki számára sikerélményt biztosítanak. A verseny elsődleges célja a matematika népszerűsítése. A versenyt 89 országban azonos időpontban rendezik. A rendezők mottója:

“Legyen ez a 75 perc matematika ünnepe szerte a világon!”

Idén 57 tanulónk vett részt a népszerű versenyen!


Köszönjük az intézményi szervezést és lebonyolítást Kajsza Gyula és Császár Ilona kollégáinknak!

VÁCI TAVASZKÖSZÖNTŐ BÁL

Kedves Szülők, Támogatóink!

Ismét eltelt egy év, és mi hagyományteremtő szándékunknak megfelelően ebben a tanévben is, szeretettel meghívjuk Önöket a tantestület és a szülői közösség által szervezett

VÁCI TAVASZKÖSZÖNTŐ BÁLRA.

A bál bevételét szabadidős eszközök beszerzésére és
interaktív eszközpark fejlesztésére fordítanánk (robotok).

Időpont: 2018. április 7. (szombat) 19-03 óráig

Helyszín: EDUTUS Főiskola “A” épület (Tatabánya Stúdium tér 1.)

Belépőjegy ára: 4000 Ft, ami
magában foglalja a vacsora, az aperitif, a terembérlet és a zenekar díját.

Az igazi partihangulatról idén a PARTYSYNDROM együttes gondoskodik.

Belépők és támogatói jegyek a következő időpontokban vásárolhatóak a titkárságon:
2018. március 19-22-ig reggel 7:15-8:30-ig, valamint 15:00-16:30-ig.

Tombolatárgyak felajánlását köszönettel fogadjuk!

Várjuk kedves vendégeinket, támogatóinkat,
volt és jelenlegi diákjaink szüleit és baráti társaságaikat!

Az iskola szülői közössége, vezetése és tantestülete

 

A TATABÁNYAI TANKERÜLETI KÖZPONT FELHÍVÁSA A BEIRATKOZÁSRÓL

 

A Tatabányai Tankerületi Központ fenntartásában működő általános iskolákba történő beíratásra

Értesítjük a tisztelt szülőket, hogy a 2018/2019. tanévre történő általános iskolai beíratásra az alábbi időpontokban kerül sor:

2018. április 12. (csütörtök) 8.00 órától 19.00 óráig
2018. április 13. (péntek) 8.00 órától 18.00 óráig

Tanköteles korú gyermekét a szülő köteles a lakóhelye, ennek hiányában tartózkodási helye szerinti illetékes vagy a választott iskola első évfolyamára beíratni.

Az első évfolyamra történő beíratáskor be kell mutatni:

  • a gyermek születési anyakönyvi kivonatát vagy személyazonosító igazolványát,
  • a gyermek nevére kiállított lakcímet igazoló hatósági igazolványt (lakcímkártyát) és TAJ kártyát
  • a gyermek óvodai szakvéleményét és a Pedagógiai Szakszolgálat által kibocsátott szakértői véleményt amennyiben rendelkezés áll,
  • a nyilatkozatot a felügyeleti jog gyakorlásáról valamint a szülő(k) személyazonosító igazolványát.

 A felvételről első fokon az iskola igazgatója dönt, elutasítás esetén a Tatabányai Tankerületi Központ igazgatója hivatott a felülbírálati kérelmet elbírálni. A felülbírálati kérelmet a Tatabányai Tankerületi Központ igazgatója részére kell címezni (2800 Tatabánya, Győri út 29.), és az elutasító határozatot kiadó intézmény igazgatójához kell benyújtani.

A tankötelezettség külföldön történő teljesítését a lakóhely, ennek hiányában tartózkodási hely szerint illetékes Járási Hivatal felé kell jelezni.

                                                          Vereckei Judit
                                                                                     tankerületi igazgató

 

Március 15. – Ünnepi műsor

Iskolánk is ünnepi műsorral emlékezett meg az 1848/49-es forradalom és szabadságharcról.
Az 5. a és a 4.c osztály nagyszerű műsorával és az énekkar varázslatos dalaival méltó módon ünnepelhettünk.
A rendezvényünkre, hagyományainkhoz híven, több, mint 80 kis óvodás is meghívást kapott, akik nagy csodálattal követték az előadást.
A műsor végén a szereplők apró ajándékkal kedveskedtek a kicsiknek.

Az ünnepség szervezői:
Vadné Vankó Alíz (műsor), Zink Veronika (műsor),
Haászné Bertalan Julianna (énekkar),
Szakály Szabolcs (hangosítás), Benyeczkó Ilona, Szpevák Éva, Izingné Győrfi Mónika (díszlet)
Izingné Győrfi Mónika, Gerlachné Staudt Ildikó (fotó)

II. Sárberki Informatikaverseny

       2018. március 14-én rendezte meg a Sárberki Általános Iskola a hagyományos informatikaversenyét. A több mint 10 éve népszerű versenyen iskolánk tanulói nagyon szép eredményeket értek el. A gyerekeknek a felhasználói programok ismeretéről kellett számot adniuk. A diákok felkészültségét mutatja, hogy a kiválóan megoldott feladatlapok között több esetben csak a ráfordított idő alapján tudott a zsűri sorrendet felállítani.

Eredményeink:

Excel-táblázatkezelés:    Potyondi Dorka    I.hely
                            Szabó Gábor    VI.hely

Internetes keresés:       Dombovári Olivér Zsolt  III.hely

Word-szövegszerkesztés: Boros Julianna V.hely

                             Balogh Kinga VI.hely

PowerPoint:                Szommer Krisztián  V.hely

Felkészítő tanár: Veiszné Karsai Anikó

Gratulálunk az eredményes munkához!

Jelnyelvi órák – érzékenyítő program a Váciban

Nagy örömmel fogadtuk a
Komárom-Esztergom Megyei Család,Esélyteremtési és Önkéntes Önkéntes Ház
megkeresését, hogy érzékenyítő programjaik során iskolánkban is az érdeklődő, nyitott osztályok számára jelnyelvi órát tartanának. Diákjaink nagy érdeklődéssel fogadták a szakembereket és aktívan sajátították el a jelnyelvi alapokat.

További 4 osztályunk várja március 13-án a következő foglalkozásokat.

Szivárvány kupa – újabb sakk sikerek

Március 8-án rendezte meg tagintézményünk a Szivárvány sakk kupát, ahol alsós tanítványaink
ismét szép sikereket értek el.
Szarka Zsombor (2.a) felkészítője: Vinczéné Csom Alexandra
az 1.-2. évfolyam összesített kategóriában I. helyezett lett,
Juhász Gréta (2.c) pedig ugyanebben a kategóriában III. helyezett.

Egyéni eredmények még: Szarka Zsombor I. helyezés
és Erős Vivien (3.c) felkészítője: Császár Ilona szintén I. helyezés.

Az iskolák összesített eredménye alapján a Váci II. helyezett lett!

 
Gratulálunk a kis sakkpalántáknak és felkészítőiknek!

Angol nyelv a színpadon – arany minősítés

Angol nyelv a színpadon – 2018. március 6.

Mint minden évben, idén is részt vettünk a Dózsa iskola által megrendezett,
városi Angol nyelv a színpadon vetélkedőn.
Idén a 4. a osztály angol nyelvet tanuló csoportja képviselte iskolánkat. A ’The mouse’s wedding című színdarabbal ARANY minősítést nyertek.

Szereplők:
Németh Lili, Borbély Bence, Francis Pierre, Vereckei Olivér, Miterli Patrik, Serflek Ferenc, Németh Adrián, Villám Csenge, Foki Regina, Steiner Boglárka, Belán Zsuzsanna, Kozma Tamara, Boros Kamilla, Kóródi Laura, Kalmár Mira, Godán Tamara, Boda Boglárka, Nemes Mihály, Molnár Attila

Felkészítő tanár nénik: Fekete Ágnes és Lászlóné Bartos Judit

 

Congratulations!

Kazinczy – iskolai forduló

Március 7-én rendeztük meg a 3. és 4. osztályosaink számára házi Kazinczy-versenyünket.
A harmadikosok közül 15-en, a negyedikesek közül 6-an vállalták a megmérettetést. A részt vevő tanulóknak a pontos, szöveghű, kifejező olvasásukról kellett számot adniuk ismeretlen szövegben.
A 3. évfolyamon Arzt Adél (3.a) felkészítője: Balogh Viktorné,
a 4. évfolyamon Vad Anna Mira (4.c) felkészítője: Zink Veronika
és Németh Lili (4.a) Haászné Bertalan Julianna holtversenyben lettek az első helyezettek.
Ők képviselhetik majd iskolánkat az áprilisi megyei döntőn, amelynek házigazdái mi leszünk, a Váci. 
Gratulálunk kis diákjainknak és felkészítőiknek!
Köszönjük a verseny szervezését Pányiné Segesdi Nóra tanító néninek.

Beiskolázási programsorozat

Nagy érdeklődés mellett zajlanak beiskolázási programjaink.
A jó hangulatú hétfői szülői értekezlet után ma a tanító nénik nyílt tanóráit is hatalmas érdeklődés övezte.

Nagyon köszönjük a kedves szülők bizalmát és érdeklődését,
és várjuk csemetéikkel együtt a szombati (március 10.) ISKOLAKÓSTOLGATÓ játszóházunkba is!

                         

                        

                                 

   

Bízunk benne, hogy vendégeink is olyan jól érezték magukat, mint mi! 

Diákolimpia – foci

Nagy örömünkre a vácis-dózsás vegyes csapatunk
a Váci színeiben tegnap DIÁKOLIMPIAI ARANYAT  nyert a területi döntőn.
Répássy Lóránt tanár bácsi felkészítésében készülnek a fiúk a további megmérettetésekre.

Hajrá Váci!
Gratulálunk!

Tehetséggondozás – Matematika – Zrínyi díjkiosztó

Március 2-án  (pénteken) adták át a Zrínyi Ilona Matematikaverseny díjait, mely díjkiosztón iskolánk 2 csapat és 4 egyéni díjat kapott.

A verseny elsődleges célja a matematika népszerűsítése. Az összeállított feladatsorokkal
elsősorban a tanulók logikus gondolkodását mérik.
A területi forduló vácis eredményei:
Egyéni eredmények:
Modok-Lőrincz Mátyás 2. évfolyamon 5. helyezés (194 indulóból) – Zverger Mária felkészítésében
Juhász Gréta 2. évfolyamon 13. helyezés (194 indulóból) – Zverger Mária felkészítésében
Rauch Zétény 3. évfolyamon 11. helyezés (171 indulóból) – Császár Ilona felkészítésében
Márovics Bertold 5. évfolyamon 10. helyezés (181 indulóból) – Kajsza Gyula felkészítésében

Csapat eredmények:
2. évfolyam csapata 2. helyezés Zverger Mária felkészítésében
Csapattagok: Modok-Lőrincz Mátyás, Juhász Gréta, Janky Márk

5. évfolyam csapata 2. helyezésKajsza Gyula felkészítésében
Csapattagok: Márovics Bertold, Helber Máté, Gehér Marcell
Gratulálunk diákjaink kimagasló eredményeihez és a felkészítő tanáraik sikeres munkájához!

GSI

Tehetséggondozás – Matematika- Bolyai díjkiosztó

A matematika területén végzett magas szintű tehetséggondozó munka gyümölcsei beértek!

Bolyai levelezős matematikaverseny díjkiosztója 2018. március 1.
Minden évfolyamról dobogós helyeket hoztunk el.

I.helyezés: Rauch Zétény 3.c – Császár Ilona felkészítésében
III. helyezés: Varga Csanád Károly 4.b – Dikaszné Horváth Mónika felkészítésében
I. helyezés: Márovics Bertold 5.a – Kajsza Gyula felkészítésében
II. helyezés: Pintér Liliána 6.b – Bagó Orsolya felkészítésében
III. helyezés: Bakos Katinka 7.b – Kajsza Gyula felkészítésében
II. helyezés: Kappel Dorina Szimonetta 8.b – Tengelics Erzsébet felkészítésében

 

GSI

Iskolakóstolgató

Szeretettel hívjuk és várjuk
a leendő első osztályosokat
és szüleiket iskolánkba,
Dózsakerti VÁCI  MIHÁLY
Általános  Iskolába
2800 Tatabánya Dózsakert u. 17.
a következő bemutatkozó, ismerkedő programokra:

2018. március 05. hétfő 1700-tól
„Iskolánk arculata”
Szülői tájékoztató terveinkről, eredményeinkről.
Kötetlen beszélgetés

2018. március 07. szerda 745– 1120
Nyílt tanórák szülők számára
a leendő első osztályos tanítóknál

2018. március 10. szombat 930-1230
„ISKOLAKÓSTOLGATÓ”
Játszóház: játék-, kézműves-,
sportfoglalkozás ovisoknak és szüleiknek

Részletek itt!

Köszönjük a nagyszámú érdeklődést, élményekben gazdag hetet tölthettünk együtt!