Pályaorientációs nap

November 8-án tanulóink különböző szakmákkal, munkahelyekkel ismerkedtek meg. Az alsó tagozatos tanulóink vidám, játékos feladatokon keresztül sajátították el az egyes foglalkozások jellemzőit. A kisebbek régi mesterségekről beszélgettek, amelyeket irodalmi alkotásokon fedeztek fel,  és népi dalosjátékokon keresztül repültek vissza egy kicsit a múltba. Diafilmet, bábfilmet néztek, csoportmunkában feladatokat oldottak meg.

A felsős diákjainkkal tatabányai munkahelyeket látogattunk meg. Köszönjük a bennünket fogadóknak a segítőkész fogadtatást, a tartalmas beszámolókat. Reméljük, hogy ezek a programok megkönnyítik majd a nyolcadikos tanulóinknak, hogy a megfelelő középiskolát válasszák ki a Váci iskola után. Jártunk a Farkas Kertészetben, a Micropont Nyomdában, a Gyémánt fürdőben, a tűzoltóságon, Grundfos gyárában, A Gastrometál, a Reckitt Benckiser üzemében  és a Tatabányai Múzeumban is.