Pedagógusnap a Váciban

Egy 1951-es minisztertanácsi határozat a pedagógusok munkájának társadalmi elismeréseként
június első vasárnapját PEDAGÓGUSNAPnak nyilvánította. Megünneplésére először 1952-ben került sor: ekkor átadták a kiváló tanítói és tanári okleveleket az ország legjobb oktatóinak.
Jelenleg a kimagasló oktató-nevelő tevékenység elismerésére adományozhatóak szakmai díjak. Megünneplése sokat veszített hivatalos jellegéből, intézményi szinten elsősorban a gyermekek köszöntik tanáraikat.

Beszéljenek a képek… A Váciban így köszöntötték a pedagógusokat.

A műsort a 2.b osztály Halász Károlyné tanító néni
és az énekkar a csodálatos dalokat Véghné Borsos Eszter tanárnő felkészítésével adták elő.

Meglepetésvendég is jött… Volt tanítványunk Boldizsár Tamás, aki a következő szavakkal méltatta volt tanítóit, tanárait Facebook bejegyzésében:
“Ma a régi általános iskolámban jártam, ahol Pedagógusnap alkalmábol egy kis meglepetés müsorral kedveskedten a mögöttem ülő tanáraimnak, pedagogusoknak, akiknek nagyon sokat köszönhetek és akiktől rengeteget kaptam és kapok ma is!🏫📚📔📕📓📑🔭🔬
Boldog Pedagógus napot minden Kedves tanárnak, pedagogusnak, nevelőnek!!!”🌞🌞🌞
#jovácisnaklenni #pedagogusnap #vácimihályáltalánosiskola#kiszívétosztjaszét