Reformerek Lakiteleken

A Lakiteleki Népfőiskola, a Lakiteleki Eötvös Iskola és a Keresztény Élet Szerkesztősége Kárpát-medencei történelmi versenyt hirdetett általános iskolás korú diákoknak “Turini remete” címmel, amely Kossuth Lajos életét és korát dolgozta fel. Iskolánk 3 csapata jutott a középdöntőbe a háromfordulós írásbeli feladatsor megoldása után.

Petrity Áron 7.a, Szeidler Réka 5.c, Turák Merse 5. c
a XVI. helyen végzett.

Cságolya Lili 7.b, Jakab Panna 7.b, Ungvári Csenge 7.b
a XVII. helyezést érte el.

Harmadik csapatunk kivívta a döntőbe jutást. 11 fordulóban adtak számot sokoldalú tudásukról, hiszen a történelem mellett szükségük volt magyartudásukra, jártasnak kellett lenniük a képzőművészetben, a zenében, tudniuk kellett gyorsan, pontasan számolniuk és még rajzoltak is. Sőt, ők maguk is történelmet írtak, hiszen iskolánk történetében a sok 2. és 3. helyezés után ők az elsők, akik ebben a megmérettetésben az I. helyen végeztek.

A győztes csapat:

Bakos Katinka 7. b, Csomor Boldizsár 7. c, Mező Marcell 7. c
Felkészítő tanáruk: Mátraháziné Domján Erzsébet, Ugrits András

Szívből és szeretettel gratulálunk a szép eredményekhez!